NOVAK ĐOKOVIĆ JE ŠAMPION AUSTRALIJAN OPENA

Pobjednik Australian Opena je Novak Đoković! Nakon što je u velikom finalu uvjerljivo svladao grčkog tenisača Stefanosa Tsitsipasa 3:0 (6:3, 7:6, 7:6), srpski tenisač osvojio je svoj 10. jubilarni naslov na Australian Openu.

Novak je prije godinu dana u Melbourneu doživio najponižavajuće iskustvo u životu. Izbačen je s Australian Opena i vraćen u SAD kao najveći kriminalac, no to ga nije slomilo. Vratio se čista lica i doživio nezaboravnu odmazdu! Tražio je da se Australci “pokriju ušima” i odaju počast teniskom kralju!

Novak je pobjedom u Melbourneu promijenio tijek teniske povijesti. Izjednačio se s Rafaelom Nadalom na prvom mjestu ljestvice pobjednika svih vremena 22. Grand Slama.

I ne samo to, pobjeda mu je donijela i dodatnih 2000 bodova i vratila ga na vrh ATP ljestvice. Kao rezultat toga, u ponedjeljak će započeti svoj rekordni 274. tjedan kao teniski kralj.

Tsicipas je nakon nešto manje od tri sata igre “okova” ostao bez svog prvog Grand Slam trofeja i prvog mjesta na ATP listi. Sve je izgubio od okrutnog Novaka!

Tijekom prvog seta Novak Tsipasa je održao lekciju tenisa. Servirao je besprijekorno, kretao se izvrsno, izvlačio na terenu i dominirao u svakom gemu. U četvrtom gemu Novak je došao do ključnog breaka. Izvršio je veći pritisak, napravio sjajan povratak i dobio priliku za break nakon što je pogodio sjajan forhend. Tsicipas pod pritiskom radi dvije servis pogreške, a Novak pogađa za 3:1. Suvereno je čuvao stečenu prednost u narednoj utakmici, stigavši do prednosti nakon samo 36 minuta (6:3).

Još jedna priča pojavljuje se u drugom nizu. U drugom setu Novak je malo usporio i izgubio dio oštrine. U međuvremenu, Tsicipas je zaigrao znatno agresivnije, a to se odrazilo i na sam ishod. Od prve do zadnje utakmice vodila se žestoka borba. Novak se uspio izvući iz neugodne situacije i izboriti tie-break u nastavku, iako je Tsicipas osvojio svoje servis gemove i imao set loptu u 10. Tsicipas je osvojio tri vezana poena i doveo meč do izjednačenja 4:4, ali je Novak krenuo u tiebreak, poveo 4:1 i činilo se da će uzastopno pobjeđivati. Ipak, Nola nakon dva napeta poena i mini-breaka u nastavku dolazi do značajne pobjede od 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta dogodio se pravi šok. Cicipas prvi put u susretu posve neočekivano oduzima servis Okovi i vodi 1:0. Međutim, Novak u sljedećem odgovara na isti način. Novak je u pauzi poveo s velikih 5:1 jer su oba tenisača držala svoj servis do kraja. Ipak, unatoč dvije meč lopte i izgubljenoj trećoj, Stefanos se uspio vratiti na 6:5.